Go straight to weather

14-day forecast for Finote Selam

Next 14 days for Finote Selam

Weather warnings

Outlook for every day · Local dates and time · Africa/Addis_Ababa

89%Rain fit fall for some places13°17°8 km/h

Day 06:00–18:00

17°
Chance of rain 66%Wind 8 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
80%
UV index
12
Sunrise
6:19
Sunset
18:15

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 76%Wind 8 km/h

Cloud cover everywhere

Humidity
91%
Moon rise
7:40
Moon set
19:32
Moon phase
Moon dey grow small
89%Small rain shower12°17°5 km/h

Day 06:00–18:00

17°
Chance of rain 75%Wind 5 km/h

Small rain shower

Humidity
84%
UV index
13
Sunrise
6:19
Sunset
18:14

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 71%Wind 5 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
91%
Moon rise
8:37
Moon set
20:22
Moon phase
Moon dey grow small
82%Rain fit fall for some places13°19°6 km/h

Day 06:00–18:00

19°
Chance of rain 63%Wind 6 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
77%
UV index
13
Sunrise
6:19
Sunset
18:14

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 60%Wind 6 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
89%
Moon rise
9:34
Moon set
21:15
Moon phase
Moon dey grow small
74%Rain fit fall for some places13°19°8 km/h

Day 06:00–18:00

19°
Chance of rain 62%Wind 8 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
75%
UV index
12
Sunrise
6:19
Sunset
18:13

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 36%Wind 5 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
88%
Moon rise
10:31
Moon set
22:09
Moon phase
Moon dey grow small
79%Rain fit fall for some places13°19°6 km/h

Day 06:00–18:00

19°
Chance of rain 61%Wind 5 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
76%
UV index
12
Sunrise
6:19
Sunset
18:13

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 69%Wind 7 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
91%
Moon rise
11:25
Moon set
23:03
Moon phase
First quarter
89%Small rain shower13°17°8 km/h

Day 06:00–18:00

17°
Chance of rain 68%Wind 8 km/h

Small rain shower

Humidity
83%
UV index
4
Sunrise
6:19
Sunset
18:12

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 71%Wind 8 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
92%
Moon rise
12:15
Moon set
23:56
Moon phase
First quarter
81%Rain fit fall for some places13°19°8 km/h

Day 06:00–18:00

19°
Chance of rain 41%Wind 3 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
73%
UV index
4
Sunrise
6:20
Sunset
18:12

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 35%Wind 5 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
88%
Moon rise
13:01
Moon set
Does not set today
Moon phase
First quarter
61%Rain fit fall for some places12°19°7 km/h

Day 06:00–18:00

19°
Chance of rain 33%Wind 7 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
72%
UV index
4
Sunrise
6:20
Sunset
18:11

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 34%Wind 5 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
86%
Moon rise
13:44
Moon set
0:47
Moon phase
First quarter
66%Rain fit fall for some places13°19°8 km/h

Day 06:00–18:00

19°
Chance of rain 38%Wind 8 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
74%
UV index
4
Sunrise
6:20
Sunset
18:11

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 35%Wind 5 km/h

Sky clear

Humidity
88%
Moon rise
14:23
Moon set
1:35
Moon phase
Moon dey grow near full
43%Sun dey shine12°20°7 km/h

Day 06:00–18:00

20°
Chance of rain 28%Wind 7 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
71%
UV index
5
Sunrise
6:20
Sunset
18:10

Night 18:00–06:00

12°
Chance of rain 24%Wind 4 km/h

Sky clear

Humidity
84%
Moon rise
15:00
Moon set
2:21
Moon phase
Moon dey grow near full
25%Sun dey shine12°20°6 km/h

Day 06:00–18:00

20°
Chance of rain 28%Wind 6 km/h

Sun dey shine

Humidity
70%
UV index
5
Sunrise
6:20
Sunset
18:10

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 13%Wind 4 km/h

Sun dey shine

Humidity
79%
Moon rise
15:36
Moon set
3:07
Moon phase
Moon dey grow near full
10%Sun dey shine12°20°8 km/h

Day 06:00–18:00

20°
Chance of rain 21%Wind 8 km/h

Sky clear

Humidity
68%
UV index
5
Sunrise
6:20
Sunset
18:09

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 22%Wind 7 km/h

Cloud cover sky

Humidity
77%
Moon rise
16:12
Moon set
3:52
Moon phase
Full moon
28%Rain fit fall for some places13°20°4 km/h

Day 06:00–18:00

20°
Chance of rain 27%Wind 4 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
67%
UV index
4
Sunrise
6:20
Sunset
18:09

Night 18:00–06:00

14°
Chance of rain 45%Wind 7 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
83%
Moon rise
16:50
Moon set
4:37
Moon phase
Full moon
80%Rain fit fall for some places13°19°7 km/h

Day 06:00–18:00

19°
Chance of rain 47%Wind 6 km/h

Rain fit fall for some places

Humidity
72%
UV index
4
Sunrise
6:20
Sunset
18:09

Night 18:00–06:00

13°
Chance of rain 31%Wind 7 km/h

Rain fit fall for some places

Forecast no complete

Humidity
88%
Moon rise
17:29
Moon set
5:25
Moon phase
Full moon

Day and night summary use forecast for each hour. Rain and wind show the highest hourly value; humidity show average. Night continue reach next morning.

Forecast for days wey still far fit change. The wind figure na the highest wind speed wey dem forecast for that day.

Weather conditions

Air pressure
1014 hPa
UV index
3.3
Cloud cover
85%
Rain today
14.7 mm
How far you fit see
9 km
Wind gusts
11 km/h

Wind & humidity

Wind

NESW
7 km/hWind speed11 km/hWind gusts

From 350°

Humidity

81%Relative humidity13°Dew point

Water vapour compared with wetin air fit hold.

Weather warnings

Official messages through WeatherAPI

We dey check weather warnings…

The areas wey these alerts cover dey different by region, and we never verify am. Check your local weather authority for all the warnings and wetin to do for emergency.

Weather near Finote Selam

BurēAmharaDembech’aAmharaTīlīlīAmharaShendiGinja BetAmharaGimja Bēt MaryamAmharaInjibaraAmharaĀdīs K’idamēAmhara

Weather around the world

LondonUnited KingdomDubaiUnited Arab EmiratesTokyoJapanNew York CityUnited StatesSão PauloBrazilCape TownSouth AfricaSydneyAustralia